Choinka sztuczna czy żywa?

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia nie są prostym zadaniem. Począwszy od listy prezentów, po zakupy spożywcze. Często planowanie tego magicznego czasu zaczynamy dużo wcześniej. Dla każdego jest to wyjątkowy, wyczekiwany moment w roku. Dni które spędzamy z najbliższymi, dni pełne wzruszeń, emocji, spokoju, radości. To jedyny czas w roku, kiedy wszystko dzieje się jakby wolniej, bardziej przeżywamy każdą chwilę. To też czas głębokich refleksji, czas podejmowania decyzji, czas wewnętrznej przemiany.

Choinka jako ważny symbol świąt, staje się głównym elementem dekoracyjnym. To przy niej „ WSZYSTKO SIĘ DZIEJE „. Nieistotne czy stoi w rogu, czy w samym centrum pomieszczenia, zawsze przykuwa wzrok. Jest świadkiem tych magicznych chwil,zostaje z nami na fotografiach. Nieśmiało wychyla się podczas kolacji wigilijnej. To pod nią szukamy wymarzonych prezentów. Pierwszym pytaniem jakie pada podczas planowania świąt, jest „ŻYWA czy SZTUCZNA” ?!? Nie tylko jako producent choinek sztucznych, ale jako wrażliwi na środowisko, wrażliwi na dobro fauny i flory, a przede wszystkim wrażliwi na zdrowie naszych bliskich, odpowiadamy ZDECYDOWANIE SZTUCZNA. Powodów dla których okaz sztuczny wydaje się być zdecydowanie lepszym wyborem niż żywe drzewko jest tak naprawdę wiele, zanim zdecydujesz się na pachnący lasem świerk, zapoznaj się z naszymi argumentami.

PRZEKICHANE ! ! !

W dzisiejszych czasach ciężko o osobę, która wolna jest od problemów z alergiami. Niestety otoczeni chemią, czy to spożywczą czy gospodarczą narażeni jesteśmy na alergie praktycznie cały czas. Chemia z którą mamy nieustanną styczność nie pozostaje obojętna ani dla naszego organizmu, ani dla środowiska. Nas osłabia, pozbawia przeciwciał, które mogłyby poradzić sobie z alergią, a jednocześnie wpływa na ziemię, wodę oraz powietrze. Również naturalna choinka może zawierać alergeny. Co może być gorsze od spędzenia świąt z chusteczką w ręku? Inspiruje nas natura, stąd nasze produktu wyglądają niemal identycznie jak pachnące świerki, sosny czy jodły. Na pierwszy plan wysuwa się Świerk Nepal, który przyciąga do siebie każdego odwiedzającego nas klienta. Niezwykle gęsta, w kolorze jasnej zieleni JODŁA NORDMAN idealnie pasuje do każdego wnętrza, ciężko na pierwszy rzut oka zauważyć, że nie jest żywym drzewem. Mniej gęsty, z pięknym igliwem Świerk Kanadyjski 100% PE rozkochuje w sobie setki zadowolonych klientów, właśnie przez naturalny wygląd. Sam wygląd, kształt igliwa, kształt całej choinki czy jej kolor oczywiście są ważnymi elementami w wyborze wymarzonej choinki. Dla nas poza wyglądem ważne jest bezpieczeństwo naszych klientów. Wybieramy tylko wysokogatunkowe, atestowane produkty. Dzięki temu mamy pewność, że żadna kolęda nie będzie zagłuszona nieustannym kichaniem. Dłonie naszych klientów nie będą podrażnione, a przede wszystkim drzewko będzie mogło być bezpiecznie zdobione przez najmłodszych domowników.

CHROŃMY NASZE ŚRODOWISKO ! ! !

Degradacja środowiska to nie tylko pogarszanie się stanów wód, powietrza, gleby, ale też nieodwracalne zmiany w rzeźbie terenu, krajobrazu. Mówi, się, że drzewa to płuca naszej ziemi. Gdyby nie ten dar

natury z pewnością poziom dwutlenku węgla byłby daleko ponad czerwoną granicą. Dzięki procesowi fotosyntezy, możemy cieszyć się czystym powietrzem. Bądźmy za to wdzięczni ziemi. Nie ingerujmy w nią, zostawmy ją w spokoju. Tu nie chodzi tylko o tlen, pomyślmy także o konsekwencji wylesienia, drzewa mają ogromny wpływ na regulację klimatu, utrzymanie odpowiedniej wilgotności powietrza, łagodzą zrywne zmiany temperatur. A korzeń? Korzeń jest naturalnym antybiotykiem dla naszej gleby, spowalnia proces erozji, a co za tym idzie, korzenie drzew mają wpływ na ochronę wody przed zanieczyszczeniem. Pomyślmy też o wichurze, o śnieżycy, upale, powodzi, poziomie hałasu… czy to właśnie nie leśni ochroniarze w znacznym stopniu przyczyniają się do naszego bezpieczeństwa na wypadek wymienionych wyżej zdarzeń? Rośliny drzewiaste to dom dla wielu gatunków zwierząt, czy roślin, pozwólmy im żyć. Jeszcze emocje… nasze ludzkie, te nieokrzesane, nie zawsze zrozumiałe, nie zawsze lubiane. Drzewo to taki troszkę przyjaciel, wysłucha, pomilczy z nami, zaszeleści liśćmi by ukoić rozżalone serce. Można być sportowcem, śpiewakiem, komikiem, księgowym, nauczycielem… kim się chce, ale bez szacunku do przyrody, bez kontaktu z nią tracimy możliwość postrzegania świata zmysłami, stymulowania emocji. Obcowanie z przyrodą, to korzyść, której nie da się przecenić.

Choinka sztuczna to bezapelacyjnie lepszy wybór, pod względem korzyści związanych ze środowiskiem, co więcej- rozwiązuje problem wyboru choinki na lata. Przechowywana w odpowiedni sposób, traktowana z dbałością, będzie cieszyła oko i serce przez niejedne Święta. Ta sama, co roku, niczym rodzinny album wspomnień. Wielosezonowe sztuczne drzewo stanie się nie tylko ozdobą, ale „tradycją rodzinną” przywoła setki magicznych chwil. Dla osób, które kochają tradycje polecamy nasz bestseller Świerk Nepal PE, drzewo wygląda jakby trafiło do pomieszczenia prosto z lasu. Do mniejszych pomieszczeń, gdzie potrzebne jest drzewko o smuklejszym kształcie Świerk Kanadyjski 100% PE, bądź 100% PE zachwyci każdego gościa i samych domowników naturalnym lookiem. Jeśli lubisz bawić się kolorem, szukasz drzewka, które będzie się wyróżniać, Świerk Kaszmir PE, nietuzinkowy model z naszej oferty. Szeroki, gęsty o cieniowanym igliwie. Genialnie prezentuje się także Jodła Górska z Ostrokrzewem. Świerk Kanadyjski Oszroniony z kolei uwodzi delikatnie połyskującym brokatem/ „szronem” na gałązkach. Jodła Nordman PE rozjaśni pomieszczenie jasnozielonym igliwem.

MIOTŁA W KĄT, ODKURZACZ DO SZAFY

Już na kilka tygodni przed Świętami, zaczynami przygotowania naszego domu. Wpadamy w wir świątecznych porządków, by w tym magicznym czasie nie zawracać sobie głowy bałaganem.

Czy coś bardziej może psuć świąteczna atmosferę niż bieganie z miotełka i zmiatanie igliwa spod drzewa, z dywanu ? Należy tu jeszcze podkreślić kwestię bezpieczeństwa. Nasze choinki wykonane czy to z tipsów PE, czy PVC są zupełnie bezpieczne w użytkowaniu. Nie musimy martwić się skaleczeniem rąk naszych, czy naszych dzieci, ani nawet tym, że nasze zwierze domowe „ posmakuje” igliwa. Nie musimy się bać o plamki żywicy na ubraniu, czy podłodze. Sztuczne drzewko „ rozbieramy” i złożone może czekać do przyszłych świąt, natomiast po Świętach z żywą choinką jeszcze długo znajdywać będziemy igiełki, gałązki… Warto podkreślić też fakt, że sztuczna choinka będzie wyglądać pięknie przez kilka tygodni, natomiast drzewko żywe nie nacieszy naszych oczu tak długo.

PIENIĄDZE TO NIE WSZYSTKO….

Święta to nie tylko magiczny czas, odpoczynek z najbliższymi. To nie tylko wycieczki po zaśnieżonych uliczkach, słuchanie kolęd, oglądanie Kevina czy szalonego Mikołaja w Listach do M. Powiedzmy sobie szczerze, Święta to tez ogromny wydatek. Już od listopada zalewają nas reklamy świąteczne, oferując najlepsze prezenty, promocje na dekoracje świąteczne. Chcemy ten czas spędzić wyjątkowo, aby niczego nam nie brakowało, by nasz dom cieszył oko i ducha świątecznym wyglądem. Żywe drzewko można kupić z całą pewnością taniej niż sztuczną choinkę. Natomiast to sztuczna choinka pozostanie z nami na lata. Patrząc w przyszłość śmiało można wyciągnąć wniosek, że tegoroczny wydatek na sztuczne drzewo tak naprawdę jest inwestycją na lata. Słyszy się opinie, że drzewko żywe to tradycja, czy naprawdę tak jest ? Tradycję budujemy sami, tradycją może być zdobienie drzewa, ale czy ono samo nią jest ? Choinka to takie wyjątkowe drzewo, to nie tylko ozdoba, to nie tylko kilka gałązek ubranych w najbardziej wyszukane bombki. Choinka to „ świadek”, pod nią chowamy i znajdujemy prezenty, obok niej modlimy się żarliwie, śpiewa z nami kolędy. Daje się głaskać, podziwiać, zdobić małym rączkom naszych dzieci. Czasem obok niej zasiadają nasi bliscy do swojej ostatniej już w życiu wieczerzy. To drzewo tworzy z nami historię, wspomnienia. Żywą, po kilku tygodniach wyrzucisz, a sztuczną, być może za kilka lat ubiorą Twoje wnuki- dokładnie tę samą choinkę, którą zdobisz teraz z największą starannością ze swoimi dziećmi. To nie tylko oszczędność, ale coś więcej, to bogactwo, które przypominać nam będzie najpiękniejsze chwile, ludzi, których kochamy, zapach makowca, herbatę z goździkami, czy pierogi babci. Bez znaczenia, jaką choinkę wybierzesz, czy to Świerk Nepal, Jodłę Kaukaską, Świerk Skandynawski, Srebrny….Jodłę Górską z Ostrokrzewem, czy Świerk Kanadyjski Ośnieżony… nie ma to znaczenia, historia, wspomnienia, magia chwili – nie mają nazwy, nie są modelem z katalogu danego sezonu. Nie ma to znaczenia, wartość ma to co sprawia, że się uśmiechasz na widok choinki.