Święta i dekoracji moc

Święta Bożego Narodzenia to dekoracyjne szaleństwo, zdobimy choinki, komody, kominki, stoły, a nawet fasady naszych domów. Tradycyjna  świąteczna kolorystyka to czerwień, zieleń, mieniące się złoto i srebro. Warto choćby w małym szczególe przemycić te kolory. Butelkowa zieleń, odcienie szarości, granatu czy nawet brązu dodają eleganckiego efektu, a jednocześnie podkreślają tradycję i są zawsze na topie bez względu na zmieniające się trendy.

Coś starego, coś sentymentalnego…

Boże Narodzenie to czas przepełniony tradycjami, które zakorzeniają się w nas od najmłodszych lat. Mimo iż trendy zmieniają się co roku, łatwiej nam pozbyć się zeszłorocznych ozdób  świątecznych niżeli tych, które kojarzą nam się z dzieciństwem, piernikiem babci, barszczem mamy, czy tatą odmawiającym modlitwę przy Wigilijnym stole.

Ozdoby tradycyjne, zwłaszcza te delikatnie przechowywane przez lata, mają duszę, przywołują wspomnienia, a także tworzą z nami nowe historie zbiegiem lat. Mimo śledzenia trendów, wybierania dekoracji w stylu nowoczesnym, zawsze sentymentalnie gdzieś w tle zachowujemy tradycje. Także i w tym roku obserwujemy w magazynach, czy artykułach o trendach świątecznych na rok  2021, że klient w ton elegancji i szyku, idealnie potrafi dopasować ozdoby w stylu VINTAGE.

Takie drewniane ozdoby, czy celowo postarzane bombki doskonale wyglądają z butelkową zielenią czy kolorem bordo. Idealnym wyborem drzewa do tej stylizacji z naszej palety produktów, będą pozycje takie jak Świerk Kanadyjski, gęsty Świerk Nepal, Świerk Syberyjski, a także Świerk Pospolity. Są to drzewa, które wyglądają nad wyraz naturalnie ich odcień wyciąga kolory dekoracji, uwydatnia je, a jednocześnie drzewo samo w sobie chwali się swymi walorami.

Nordycka królowa Świąt…

Kolejnym odwołaniem do tradycji jest styl skandynawski, motywy ludowe, zdobienia stylizowane na wzór wiejski. Niebywałe jest to, że nawet najnowocześniejsze domy handlowe niemal zawsze odwołują się do tego trendu podczas zdobień swych galerii. Bombki stylizowane na wzór swetrów norweskich, czy te ręcznie malowane w ludowe barwy często pojawiają się w katalogach, czy już samych witrynach nawet najbardziej ekskluzywnych butików.

Tu także dominują kolory zieleni, czerwieni, granatu, a także odcienie beżu i szarości. Podobnie jak w stylizacji VINTAGE, w stylu skandynawskim pięknie prezentują się Świerk Kanadyjski, Świerk Kalifornijski, Świerk Skandynawski, ale tez pozycje śnieżone- piękny, niezwykle gęsty i obficie uproszony białym puchem Świerk Kanadyjski Ośnieżony. Świerk Kanadyjski Oszroniony, którego delikatnie połyskujące szronem gałązki idealnie komponują się z delikatnym zdobieniem i ciepłym światłem led nadając niebywały klimat.

Styl eklektyczny na Twoim drzewie…

Pojawiają się także pozycje dla osób odważniejszych, lubiących zabawę z kolorem. Te drzewka obficie ubrane w niemal każdy kolor tęczy sprawiają, że choinka wyróżnia się spośród tych tradycyjnych, staje się głównym elementem pomieszczenia. Nadaje radości, kojarzy się z szaleństwem, odwagą i z całą pewnością podkreśla charakter osób, które takie zdobienia wybierają.

Tutaj przeważają zdecydowanie drzewa, które wyróżniają się sposobem wykonania, kolorem, czy ułożeniem tipsów. Często nasi klienci decydują się na „kolorowe szaleństwo” przy drzewkach na pniu, z naszego katalogu serce klientów podbił Świerk Naturalny PN, który kształtem i kolorem zachowuje naturalny wgląd drzewa, ale nie tradycyjną jego budowę. Należy w tym miejscu wspomnieć, że pień tej pozycji także jest naturalny, co również przemyca tradycje i miesza się z szaleństwem ozdób, podkreślając charakter wnętrza jak i samego właściciela choinki.

Z drzew o wyglądzie tradycyjnym do kolorowych zdobień najczęściej wybierany jest Świerk Koster czy Jodła Górska z Ostrokrzewem, te pozycje już same w sobie wyróżniają się oryginalnością.

Z miłości do natury…

Co staje się także coraz większym hitem to ozdoby DIY. Wspaniały trend coraz mocniej zakorzeniający się w „Bożo Narodzeniowej modzie” i ważny dla ekologii. Są to ozdoby piernikowe, ręcznie dekorowane lukrem, ozdoby wykonane z suszonych owoców, szyszek, drewniane bombki. Ozdoby z orzechów. Laski wanilii, czy gwiazdki anyżu. Dekoracje te nadają nietuzinkowego wyglądu, ale i także zapachu. Zapachu, który właśnie kojarzymy z cudownym czasem Świąt.

Co więcej, tego typu ozdoby możemy wykonywać wspólnie z bliskimi. A co może być piękniejszego od czasu jaki darujemy tym których kochamy, czy można mieć piękniej ubraną choinkę niż ta w może nie idealnie wykonane ozdoby, ale za to w ozdoby gdzie każda z nich niesie jakąś historię. Dekorowane w ozdoby DIY najczęściej są pozycje takie jak Jodła Nordman, Jodła Balsamiczna, Świerk Himalajski, Kaszmir czy Świerk Skandynawski. Z pozycji śnieżonych, zdecydowanie najczęściej klienci zdobią naturalnymi ozdobami Świerk Ośnieżony.

Im mniej tym lepiej…

Nie można także zapomnieć o zdobieniach minimalistycznych, gdzie drzewo samo w sobie jest ozdobą i nieśmiało wychyla się na pierwszy plan. Nie zawsze jest to spowodowane mniejszą powierzchnia mieszkania, gdzie bogato zdobiona choinka wyglądałaby topornie. Taki minimalny look wybierany jest także do dużych pomieszczeń, by podkreślić walory samego salonu, by drzewo było delikatnym akcentem, by zachować klasę i elegancję. Tu z całą pewnością na pierwszy plan wysunie się Świerk Kanadyjski ( także w wersjo 100% PE), czy Jodła Balsamiczna, Świerk Nepal. Świerk Kaszmir. Są to bardzo gęste pozycje, tu samo drzewo już jest ozdobą. A udekorowane ciepłym światłem led, wnosi poczucie naturalności i niezwykłej atmosfery.

W mniejszych pomieszczeniach klienci często stawiają na drzewka w wersji SLIM. Niebywale podkreślają one charakter wnętrza, można je ozdobić delikatnymi dekoracjami, niemniej jednak już samo oświetlenie podkreśla ich walory i wnosi nietuzinkowy nastrój.

Nic dodać, nic ująć …

Zupełnym przeciwieństwem zdobień delikatnych jest zdobienie gęste, dekorowana jest niemal każda gałązka drzewka. Tu dekoracje są skrupulatnie dobierane, pasują do siebie kolorystycznie, zazwyczaj dominuje jedna tematyka, kolor czy kształt. Nasze najgęstsze drzewa jak Nepal czy Jodła Nordman idealnie pasują do takich mocnych zdobień.

Drzewo w stylu CLAREX…

A co uważamy my, my jako producent drzew sztucznych i innych dekoracji świątecznych ?! Nasze zdanie jest jasne, jedno i to samo od początku naszej drogi w świecie Bożonarodzeniowych drzew… najpiękniejszą choinką jest ta, przy której zasiada szczęśliwa rodzina.

Najcudowniejszą choinką jest ta, która jest świadkiem pięknych nowych historii które tworzymy co roku ze swoimi bliskimi. Bez względu na to czy jest ona obficie ubrana, czy tylko w kilka ozdób. Bez znaczenia na kolor bombek czy ich kształt, piękna będzie wtedy kiedy zbierze się wokół niej grono osób które kochamy.